Všechno další je už navíc, když bez cizí pomoci měl člověk umřít. Úrazy, nemoci, nepřirozené porody žen a jejich dětí atd. Obvykle ale je tento dar, tato příležitost brána jako samozřejmost, a místo aby byl DLUH splacen konáním DOBRA a stížnosti SKONČENY, pokračuje se v nárocích a systémová nerovnováha se tím prohlubuje.