Nikdo nemůže utéct před sebou. Nikomu k rovnováze vlastního bytí nepomůže „zvládnutí“ bolestivých událostí nebo vin, rezignace, popírání, ani tzv. „tlustá čára“ a napravování vlastní odpovědnosti pácháním dobra. Řešení spočívá spíše v poctivém hledání všech zastrčených koutů, kam jsme nastrkali to, co se nám k sebeobrazu „nehodí“, ale co k nám osudově patří. „Počkat na sebe.“