Modelové konstelace v Maitrei: Diety

Modelové konstelace v Maitrei: Diety

Datum konání

29. 09. 2017    
18:00 - 20:00

Místo

Typ události

Slovo: Diety jsou součástí a projevem luxusu a přebytku. Když nemáš co jíst a jsi hubený, nikdo neříká, že drží dietu. Když máš jen banány, jíš banány, když můžeš mít jen maso z velryby, jíš maso z velryby a ani tě nenapadne být vegetarián. A víte, proč se někdy kojené děti přejedí- přepijou, když jsou na dietě, co se jmenuje mateřské mléko?

Nejčastější motivací, proč lidi chodí na rodinné konstelace, bývá potřeba prožívat svůj osobní, rodinný život i pracovní život tak, jak si představují. A rodinné konstelaci si vybrali ze všech možností jako tu cestu. Pak si staví osobní konstelace.

Vedle osobních konstelací je možné stavět také modelové konstelace na konkrétní témata, jak je život přináší. Modelové konstelace mají výhodu v tom, že ukazují systémové souvislosti bez osobních- často limitujících souvislostí, a to může následně působit mnohem intenzivněji. Na minimum je eliminovaná skrytá loajalita protagonisty „nezradit“ rodinná tajemství.  Je to „bezpečnější“. Oslovují ale účastníky stejnou silou jako běžné konstelace.

V interaktivní besedě na vypsané téma budou mít účastníci možnost uvidět pestrost příběhů s pojených s daným tématem. Kromě konstelací bude také výklad a komentář k systémovým souvislostem toho, co se v konstelaci odehraje. To obvykle mívá pro řadu účastníků zásadní význam pro pochopení vlastních zapletení.

Například bude model:
Abys zhubnul, musíš jíst pravidelně
Půjdu k výživovému poradci
Nejlepší je dieta podle krevních skupin
Mám bezlepkovou dietu
Držím dietu– nejím obilí  x  vyhýbám se určitému jídlu, protože mi to nedělá dobře
Vždy se mi podaří zhubnout, ale pak zase naberu
Proč na mě žádná diety nezabírá? 

Nápady účastníků jsou vítány. V rámci semináře bude prostor pro jednu osobní konstelaci na vypsané téma.

Je dobré, když účastníci mají zkušenost s procesem rodinných konstelací. Důležitější ale je být otevřený nahlédnout, co je „ZA“.

Cena: 300,-Kč, platba na místě

Informace a kontakt: Igor Pavelčák; tel.: 7282022618;  www.poradna-rodina.org

 

Další termíny rodinných konstelací:

Co jsou rodinné konstelace

Bez ohledu na to, co děláme, kdo jsme nebo kde žijeme, všichni máme něco společného – narodili jsme se z mámy a táty stejně jako oni. Patříme do určité rodiny. Rodina je systém, který má vliv na to, jak se díváme na svět, jak cítíme, jak myslíme a jednáme. Ovlivňuje kvalitu našich vztahů, zdraví, života. […]