Modelové konstelace v Maitrei: Jména a příjmení – proč se tak jmenuji…

Modelové konstelace v Maitrei: Jména a příjmení - proč se tak jmenuji...

Datum konání

29. 05. 2017    
18:00 - 20:00

Místo

Typ události

Slovo: Rozdíl v názoru na to, jak by se děti měly vychovávat, vyplývá z osobní zkušenosti rodiče. Tahle varianta ale není tak hrozná- je to zákonité. Mnohem horší je, když si rodič na dětech kompenzuje to, co nedostal on jako dítě. Tehdy je rodič mnohem méně přítomný pro partnera i pro dítě.
Nejčastější motivací, proč lidi chodí na rodinné konstelace, bývá potřeba prožívat svůj osobní, rodinný život i pracovní život tak, jak si představují. A rodinné konstelaci si vybrali ze všech možností jako tu cestu. Pak si staví osobní konstelace.
Vedle osobních konstelací je možné stavět také modelové konstelace na konkrétní témata, jak je život přináší. Modelové konstelace mají výhodu v tom, že ukazují systémové souvislosti bez osobních- často limitujících souvislostí, a to může následně působit mnohem intenzivněji. Na minimum je eliminovaná skrytá loajalita protagonisty „nezradit“ rodinná tajemství. Je to „bezpečnější“. Oslovují ale účastníky stejnou silou jako běžné konstelace.

V interaktivní besedě na vypsané téma budou mít účastníci možnost uvidět pestrost příběhů s pojených s daným tématem. Kromě konstelací bude také výklad a komentář k systémovým souvislostem toho, co se v konstelaci odehraje. To obvykle mívá pro řadu účastníků zásadní význam pro pochopení vlastních zapletení.
Například bude model:
-Nenávidím své jméno
-Mám jméno po sestře, která zemřela jako malá
-Jsem toho jména Tomáš po otci třetí
-Vdám se a nechám si své dívčí jméno
-Nevzal si mě, tak se děti jmenují po mně.
-Než jsme se vzali, tak jsme měli dítě- to se jmenuje po mě. Pak jsme se vzali a další 2 děti se jmenují po otci
-Chtěl jsem kluka, tak holce dám jméno mužské (Kája…)

Nápady účastníků jsou vítány. V rámci semináře bude prostor pro jednu osobní konstelaci na vypsané téma.

Je dobré, když účastníci mají zkušenost s procesem rodinných konstelací. Důležitější ale je být otevřený nahlédnout, co je „ZA“.

Cena: 300 Kč, platba na místě
Kontakt: Igor Pavelčák, 728022618

Další termíny rodinných konstelací:

Co jsou rodinné konstelace

Bez ohledu na to, co děláme, kdo jsme nebo kde žijeme, všichni máme něco společného – narodili jsme se z mámy a táty stejně jako oni. Patříme do určité rodiny. Rodina je systém, který má vliv na to, jak se díváme na svět, jak cítíme, jak myslíme a jednáme. Ovlivňuje kvalitu našich vztahů, zdraví, života. […]