Práce s tělem

V těle přebývá „duše“ . Tělo je „chrám“, o který je nutné pečovat. Nejlepší jsou pohybové nebo sportovní aktivity a rozvoj vnímavosti tělesného prožívání. Tělo reaguje na psychickou pohodu i nepohodu. Existuje prokazatelná psychosomatická souvislost řady nemocí. Přiměřenou pozorností k tomu, co se v těle odehrává, a vhodnými činnostmi, můžeme předejít mnoha zdravotním komplikacím. [read more=“Více o práci s tělem…“ less=“…méně“]

Všichni jsme to už někdy zažili: Když je nám úzko, sevře se nám krk, někomu se strachy třesou nohy, trému cítíme v břiše. Někdy nás bolí nohy, protože už něco „nemůžeme ustát“, někdy ruce, protože už TO „nemůžeme unést“, někdy trpíme průjmem, protože TO už „nemůžeme vydržet“, někdy si naložíme příliš a „odnesou“ to záda, někdy jsou smutek a bolest do té míry neošetřené, že „nám puká srdce“ nebo jsme v takovém presu, že máme deprese, jindy zase reaguje kůže, žlučník, pohlavní orgány… Nemoci existují! Tělo reaguje na psychickou pohodu i nepohodu – svaly i orgány. Přes tělo je také možné ovlivnit zpětně psychickou kondici. K tomu jsou vhodné různé masáže, sportovní aktivity, techniky spojující tělo a psychickou stránku  atd.

Pro tuto oblast nabízím práci s tělesnými pocity metodou FOCUSING, práci s chronickými bolestmi a jinými potížemi a poradenství vhodných pohybových a tělesných aktivit.

[/read]