Aktuality

pexels-photo-30342b

Rodinné konstelace 4.-5.9.2021

27.8.2021

Rodinné konstelace se uskuteční v plánovaném termínu s respektem k aktuální situaci. Z provozních důvodů využívejte telefonní kontakt 728 022 618.

Příležitost

25.8.2021

Na konci struktury focusing je prostor pro vděčnost. Máme tak možnost si to každý den připomenout a s pokorou souhlasit s životem, jaký je!

Udělej si vlastní názor podle nás

23.8.2021

Když v roce 1969 probíhaly demonstrace proti okupaci, média informovala o zraněných příslušnících pořádkových sil. Nikdy o zabitých a zraněných demonstrantech. Dnes média neinformují o jiných strategiích v jiných zemích ani o jiných pohledech na řešení Covidu.  Tak byl Sovětský svaz náš přítel, Milada Horáková nepřítel… Nic nového- udělej si názor podle nás!

Voda nepomohla

12.8.2021

Už TO mnohde ve světě “hoří”, voda nepomohla (záplavy), už ani Covid a očkování není, co bylo, i nám už hoří za patama, ale furt se “demokratičtí” mocní nechtějí postavit ZLU, i když máme zkušenost s Hitlerem, Stalinem… PROČ?!

Občan první kategorie

5.8.2021

Jsem občan první kategorie, protože: Nemám strach z víru, šetřím státu peníze, protože nechci vakcínu, respektuji ostatní, kteří se chtějí očkovat a nosit roušky, nepobírám žádné dávky, solidárně přispívám do sociálního a zdravotního systému, nejsem obézní, sportuju, šetřím potravinami, pracuji, přeji všem pevné zdraví a aby se měli dobře…

Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji…VŠECHNO

29.7.2021

K zakrytí systémové nerovnováhy (=k zakrytí vlastní odpovědnosti) nejlépe poslouží neustále měnit pravidla, a to tak dlouho, až se v tom ostatní ztratí a rezignují na to své.

Ještě žáby a sarančata…

25.7.2021

Vítr…Nic. potopa…Nic. Tak ještě žáby a sarančata. Co pohne “egyptským králem”? Snad nebude nutné, aby umřely miliony lidí ve válce? Stejně nikdy nebude mít DOST.

Jiný názor

21.7.2021

Když jsi před rokem 89 například řekl, že v Katyni vraždili Rusové, nebo že nás Rusové a spol. v 68 okupovali, tak tě zavřeli za protirežimní řeči. V Německu (i v Čechách) před 2. válkou přijali protižidovské zákony, a tak všechno, co se dělo, bylo podle zákona a bylo to prezentováno, že je to v celospolečenském zájmu. Totéž s Miladou Horákovou… A tak je zase očkování v celospolečenském zájmu a kdo říká něco jiného, je šiřitel poplašné zprávy a je potřeba ho exemplárně potrestat (už to píšou na internetu a “lid” to podporuje!). Je zřejmé, že systémová rovnováha je zásadně narušena v samém základu, a proto se kontruhují zástupné symptomy/problémy/kauzy, které slouží k zakrytí skutečných individuálních záměrů – viz. Hitler, Stalin, atd. až po dnešek.

Nic nechápou (nebo nechtějí?)

17.7.2021

Když přišel vítr(vír), nikdo nemluvil o viru a nikdo nenutil dobrovolníkům očkování a roušky. Jen co se vítr utišil, už jsou tu zase s tím “nebezpečným vírem” a s konceptem “my vás zachráníme, i když to nechcete nebo nepotřebujete”, ať to bude stát (vás) cokoli. Po nás potopa! Tak tu máme povodně. Další nepřítel, “který se hodí”. Nestojím o ještě větší utrpení, aby konečně přišla změna! Ať odpovědnost má ten, kdo je vinný. Nechávám mu to tímto, jako součást jeho osudu.

Oslava rodičů

12.7.2021

Matku a otce nejvíc oslavíme při focusing tím, že budeme s pokorou reflektovat všechno, co přijde. Je to naše součást. To jsme dostali od rodičů. 

Malé vybočení

8.7.2021

I malé vybočení z řádu má vážné následky.

Každý potřebuje svou dávku utrpení…

30.6.2021

Naše tělo a příroda mají s námi nekonečnou trpělivost, a tak nám dávají signály ve formě symptomů, když nejednáme v souladu s řádem. Když teď k nám dorazilo tornádo (děkujeme za příležitost to uvidět, i když za velkou cenu), roušky a všechna opatření v jedné vteřině ztratily na významu, který jim byl dán. Každý potřebuje svou dávku utrpení na to, aby udělal změnu. Pro někoho je ta dávka smrtelná.

Dobrý (lepší, správný…) rodič

27.6.2021

Jestliže můj rodičovský koncept ve vztahu k dětem je založený ať vědomě nebo nevědomě na scénáři “Co mně se nedostalo, to já dám dětem”, znamená to, že děti vtahuji (zneužívám) do vlastního konfliktu ve své původní rodině.

Argument nepomůže

24.6.2021

Je zřejmé, že argumenty není možné pohnout osobnostním nastavením. Proto je často nemožné domluvit se, proto se děje mnoho “zbytečně” bolestného. Trpět je snazší, být šťastný vyžaduje odvahu.

Válka žen s muži

12.6.2021

Na válku žen s muži vždy nejvíce doplatí ženy. Všechny ženy, i ty, které mají muže “se vším” rády, váží si jich a uvědomují si jejich hodnotu pro sebe a že bez nich by TO nešlo. Jedině tyto ženy se můžou postavit bojovným Amazonkám a Mytučkám a zastavit tu sebevražednou agresi. Musí v tom být ale stejná energie, s jakou bojovnice vytáhly do nesmyslné války. Vysvětlování nepomůže.

Smolíček Pacholíček a Jezinky

4.6.2021

Nejde mi do hlavy, proč ten Smolíček furt těm Jezinkám otvíral. Že by se cítil opuštěný? Že by mu chyběla maminka, když měl jenom Jelena? Nebo si doopravdy naplánoval debaklový scénář kvůli systémové loajalitě?

Společenské symptomy – platba za nerovnováhu

3.6.2021

Bezcitný kapitalismus zplodil bezcitný komunismus a ten zase, co je teď – atd. Vždy společné (i historicky v jiných režimech) je porušení pravidla dávání a braní.

Rušíme rodinné konstelace 5.-6.6.2021

1.6.2021

Z provozních důvodů rušíme rodinné konstelace 5.-6.6. 2021

Už nikdy!

27.5.2021

Dnešním dnem přestávám zpívat a hrát písničky “Cikánko, ty krásná”, “Moje černé děti mají stále hlad” a “Išla na pec a já za ňu, spadla s pece a já na ňu”, a aby to bylo džendrově vyváženo, ani “Na čo sa ty za mnů vláčiš, ked ma ani neopáčiš, ani večer ani ráno, aký ty si sprostý Jano! (Jen tajně a potichu, jako jsem poslouchal Hlas Ameriky za socialismu… ale nikomu to neříkejte).

Pokrok jako symptom

27.5.2021

Je to pokrok, když…?:
Přibývá obézních i chudých zároveň.
Jednou bombou zabiju milion lidí.
Máme vyspělou medicínu, ale jeden virus nás ochromí.
Létáme tam a zpět i na Měsíc!
atd.

Uspokojení v celku

23.5.2021

Když cítím respekt a prostor pro seberealizaci v celku, rád a s dobrou vůlí pro celek také investuji… a naopak. Rovnováha mezi dáváním a braním.

Výměna nepomůže

20.5.2021

Nepomůže vyměnit podřízené (poslat k psychologovi “rozbité dítě”), když “ředitel” (rodič) není na značce- duší přítomný. Nejspíše se stane, že do firmy (rodiny) nastoupí ještě větší komplikace.

Seminář v Železném Brodě

19.5.2021

Využili jsme “volna” a ještě před koncem školního roku jsme zorganizovali jedno setkání o školní problematice. Více na stránkách.

Společné

19.5.2021

Co mají společné Hitler a Stalin? Problematický vztah k otci a odešli (utekli od něčeho?) ze svých rodných zemí. A kdo zvolil jejich otce? A kdo má ještě podobný příběh třeba dnes a jaká/jestli je nějaká paralela v projevujících se v symptomech?

Cenzura je dobrá

15.5.2021

Cenzura je dobrá tam, kde se jí zachovává řád. V partnerství nezabiju manžela/lku, když mě vytočí, neřeknu slova, která mám na jazyku a kterých bych pak litoval, nezatěžuji děti rodičovskými starostmi atd.
Naopak cenzura, která slouží k tomu, aby se k lidem nedostali odlišné názory a informace, než jsou “oficiální”, slouží k ne- řádu a je jednou z příčin konfliktů v rodinném systému (např. rodinné tabu) a společnosti. Tento druh cenzury slouží k udržení moci a hlásaných “pravd”. Taková cenzura je také dobrá v tom, že je současně zprávou o nejistotě cenzora – respektive jistotě, že to jeho není “svatá věc”. Je symptomatickým projevem mocenských ambic jejich přikazovatelů a také symptomem nejistoty, že to, co hlásají, nemusí obstát v konfrontaci s odlišným pohledem na život.(= dá se to podle toho poznat). Boje za svatou věc mají za následek vždy jen utrpení – často nevinných.

Stále víc

10.5.2021

Potřeba chtít stále víc (lepší mobil…) a potřeba dozvědět se, jak život “funguje”, nás vzdaluje od skutečného života. To převratné tempo změn a vynálezů je jen projevem zoufalství z nemožnosti vyhnout se svým osudovým zapletením. Marná snaha se prezentuje hyperkorektností, usilováním vyrobit dokonalého člověka atd. – v celku vytvářením nových “problémů” = symptomů, jejichž “naléhavost” nyní musíme řešit a které by nebyly, kdybychom si je nevytvořili.
Opustit “chtít stále víc” by nás přivedlo na samý začátek našeho života a v celé nahotě by se ukázalo, kdo jsme doopravdy. Tak to teda NE!

Děravý bazén, píchlá duše

10.5.2021

Když jsi při konstelacích nebo při prožívání nebo provázení focusing v “expertní pozici”, je to jako bys napouštěl děravý bazén nebo pumpoval píchlou duši.

Jak je zřejmé

7.5.2021

Jak je zřejmé, apel na zdravý rozum nepomáhá, protože většina lidí žije v křivdě, nároku a výčitkách, co jsme měli dostat a nedostali ( na nejhlubší úrovni ve vztahu k původní rodině, nejčastěji v křivdě ve vztahu k matce). A tak jsme osudově předurčeni k tomu, abychom “uvěřili” VŮDCI, který se o nás postará- “spasí”. Až nás tento spasitel přivede na samé dno utrpení, pak teprve si začneme vážit toho, co máme (když to přežijeme) a alespoň na chvíli zapomeneme na stížnosti na matku.

Vlastní cestou

3.5.2021

Je dobře vydat se jinou cestou k sebepoznání, když ti současná nevyhovuje (přestala vyhovovat). Jen pozor na to, aby to nebyla strategie jak neudělat změnu.

Rušíme RK 8.5. 2021

2.5.2021

Ze zřejmých důvodů rušíme konstelace 8.5. 2021. Rušíme je z vlastního rozhodnutí, ale pod vlivem rozhodnutí, které nás k tomu nutí.

Rozhoduje detail

2.5.2021

Většina lidí si drží své nejhlubší události a pocity “do poslední chvíle”. Děje se to buď vědomě nebo nevědomě. O změně rozhoduje přesný detail u sdělení už opakovaně prezentovaného. Že je to ONO, poznáme na změně tělesného prožívání.

Moudrost

1.5.2021

“Kdo za moudrostí kvapně se žene, moudrosti vlastní pozbude”

Kudy…

27.4.2021

Místo abychom jednou pro vždy přijali, kdo jsme a co k nám patří, v marné snaze uniknout od své vlastní podstaty jsme opakovaně vystavováni vlastním životním debaklům.

Setkání “Výcvik”

26.4.2021

Ukázalo se, že potenciál programu “Výcvik” a “Setkání PO” se vyčerpal. Tak oprávněně definitivně končí oba programy. Děkujeme za vzájemné obdarovávání. Jiné programy ale nabízíme stále. Kdo nechce, ten “nekončí”…

Práce

25.4.2021

Stále hledám, co bych dělal, místo abych něco dělal.

Odpovědnost

19.4.2021

Jestliže jedinec na sebe vezme odpovědnost, která mu nepatří, účastní se na nerovnováze v systému se všemi důsledky projevujícími se v symptomech. Nezáleží na tom, jestli to udělá vědomě, nevědomě nebo je k tomu přinucen. Například: Jestli učitelé testují žáky na vírus ,”místo” aby “jen” učili, nesou spoluodpovědnost za další potíže ve škole.

Všechno hned

16.4.2021

Existuje skupina lidí, kteří chtějí všechno a hned. Když jsou to miminka, tak je to přiměřené. Když jsou to ale dospělí lidé, v pořádku (v řádu) to není, protože se dožadují jako miminka, jimiž nejsou.

Nefunkční systém

15.4.2021

Že systém “nefunguje” se projevuje napětím a symptomatickými projevy: Když úmyslné kopnutí do obličeje s cílem zranit, případně zabít, je posuzováno mnohem mírněji než nadávka. Když jedni jsou ekonomicky likvidováni (ve vyšším zájmu) a úředníci si rozdávají za to odměny. Když strategie oběti vítězí nad osobní odpovědností. Já jsem bílej, ty jsi černej. Já jsem běloch a ty taky…

Symptomatický žák – vírové testy ve škole

14.4.2021

Co bude, až “problémový” = symptomatický žák přijde ze školy domů a řekne svým bohatým, mocným a už teď na učitele nebo školu naštvaným rodičům, že ho to hrozně bolelo a spustila se mu krev z nosu a že mu učitel řekl, aby nevyváděl?

Dehonestace učitelů z nejvyšších pozic

13.4.2021

Tím, že vláda nutí učitele testovat děti ve škole, na ně přehazuje svou odpovědnost za svá rozhodnutí. Zloba na vládu se tak realizuje na škole/učitelích. Sama současná vláda udělala z učitelů “vytěrače nosů” a také tím je odsoudila k neúctě a nerespektování ze strany mnoha rodičů, jakkoliv veřejně “usiluje” o zlepšení neutěšeného postavení učitelů v očích veřejnosti. Jedná se o zneužití škol a učitelů. Vláda je odpovědná za rozpoutání nové “války” mezi rodiči a učiteli, kde ale oběťmi jsou stále děti.

Mocenské ambice

11.4.2021

Rodinné konstelace působí především jako energetická záležitost směřující k nastolení rovnováhy v systému, a to bez ohledu na přání nebo záměr protagonisty. Sledování procesu se záměrem “dozvědět se pravdu”, kontrolovat “jestli je to pravda”, co se ukazuje, být v expertní pozici jsou jen mocenské ambice protagonisty, jejichž nejhlubší motivací je loajalita k původnímu systému ve smyslu “nic neprozradit” a neudělat změnu.

Rušíme všechny akce v dubnu 2021

11.4.2021

Kvůli omezením vyplývajících z rozhodnutí politiků musíme zrušit plánované dubnové akce. Jsme si ale vědomi, že krátkodobé “zisky” spojené s omezeními budou zanedbatelné vzhledem k dlouhodobým ztrátám (nejen finančním).

Dobré řešení

9.4.2021

Když děláš věci “co se má”, ještě to neznamená, že nepodporuješ vznik symptomu. Když jednáš podle zákona, neznamená to, že je to správné a spravedlivé. Včera bylo připomenutí utrpení Židů za 2. světové války – vše podle Norimberských zákonů. I Češi udávali Židy, spoluobčany i u nás byly zákony o zabírání majetku atd. I dnes …

Základní kurz focusing 2021

7.4.2021

Rušíme základní kurz focusing 23. – 25.4. 2021. Podle situace vyhlásíme nový termín. Zájemci se mohou hlásit už nyní. Dříve přihlášeným dáme vědět.

Zneužití je vždy zneužití

6.4.2021

Terry Pratchett, “Muži ve zbrani: … “Když jste měli dostatek peněz, tak jste prakticky nemohli spáchat zločin”.

Zneužití je vždy zneužití, i když zabaleno do ušlechtilých slov o boji/válce proti kovidu, za lepší klima, obviňování z rasismu, rovnoprávnosti, v boji za socialismus, náboženství atd. Za zneužitím/zneužíváním je vždy individuální motivace. Koncept zneužívání je symptomatickým systémovým projevem, nesený jednotlivcem.

Rodinné konstelace 10.4. rušíme

2.4.2021

Rušíme bez náhrady rodinné konstelace 10.4. 2021 ze zřejmých důvodů.

Systémová rovnováha

1.4.2021

Nastolení úplné rovnováhy v systému není možné a nakonec ani žádoucí. Nerovnováha je podmínkou pohybu vpřed, i když se nám naše prožitá životní zkušenost aktuálně nezamlouvá a nejsme s to uvidět celý její význam a důsledky.

Rigidita systému

28.3.2021

Přestože všechny příznaky- symptomy ukazují na to, že systém (společnost, rodina, firma, osobnost atd.) nefunguje- to znamená že je v sytému nerovnováha projevující se například u člověka nemocí, má systém paradoxně tendenci pokračovat v nefunkčním scénáři. Změna by totiž znamenala revizi systémových pravd, odhalení a přerozdělení odpovědnosti osob za daný stav a pojmenování skutečných záměrů jednotlivých protagonistů.

Celek má přednost

28.3.2021

Celek má přednost před jedincem. Proto stádo obětuje jednoho, aby celek mohl pokračovat. Taková přednost má ale podmínku: Musí se jednat o zájem celku a ne o zájem jednotlivce vydávaný za zájem celku.

Systémová loajalita

23.3.2021

“Pojedeš s námi k babičce, ona bude mít radost.”
“Ale proč tam musím jezdit, když se mi tam nelíbí?”
“Jak by to vypadalo, kdybys místo toho šel s klukama hrát fotbal a co bych jí měla říct, když se bude ptát!?”
“Že jsem tam nechtěl jet a šel jsem s klukama hrát fotbal.”
“To určitě! Akorát jsem zvědavá, aby mi zase vyčítala, že si vás neumím vychovat! Pojedeš a hotovo! Maruška taky jede.”
“No, tak jooo.”