Aktuality

pexels-photo-30342b

Děkuji

12.1.2022

Vlastně si nepamatuju, kdy jsem naposledy slyšel něco o Kanadě. Až dnes v Českém rozhlase, že neočkovaní budou platit zvláštní zdravotnickou daň. Děkuji za tu zprávu. Taky přestaly chodit zprávy ze Severní Koreje, tak bych prosil informaci, jak jsou na tom s očkováním. A když už v tom budete, tak taky jak virus řádí v Mongolku, v Somálku a v Panamě. Děkuji, že to zařadíte jako první zprávu hned vedle počtu nakažených vírem, počtu zemřelých na rakovinu, na infarkt a počtu, kolik se denně narodilo dětí.

Zdravý rozum nevítězí

9.1.2022

Kdyby zdravý rozum vítězil, nebyly by války ani zbytečné konflikty v rodinách, lidi by nedělali hovadiny a už by bylo dávno po “pandemii”. Zdravý rozum nikdy nevítězí a my, co děláme konstelace, víme, že s námi hýbou jiné síly než rozum- ne to zdravý. Mocní reagují jen na větší sílu nebo na své ohrožení. Byl by omyl věřit, že když se teď v rádiu/televizi objevují i “jiné” názory na vír a očkování, že politici a prorežimní odborníci dostali rozum. Nic takového! Západní svět kolabuje a je zřejmé, že s Covidem tomu rozhodně nepomohli. Už vidí, že to přehnali, že když všichni půjdou do karantény, tak budou muset vypnout elektrárny atd. a že když zase zavřou školy, nebo budou pokutovat lidi, kteří se nechtějí očkovat a kteří nemají ani na nájem, tak to bouchne. Jakmile vypuknou sociální nepokoje nebo bude nějaká válka, nikdo nebude řešit roušky ani očkování. Jak se lidi naštvou, “popraví” i krále, když nestačí utéct pod ochranu jiného mocného. Naštěstí se u nás do protestujících nestřílí a neposílají se na ně psi. To by se pak vzpomínalo s láskou na minulého premiéra… Ti odborníci se zdravým rozumem, co byli dříve dehonestováni pro své názory na řešení “pandemie a kterým se teď dostává sluchu, by si měli dát pozor, aby nepropadli iluzi, že jejich názory někoho doopravdy zajímají. Chyba je podlehnout iluzi, že se vše v dobré obrátí a “matka mě konečně” uvidí. Mocné to zajímá je jen potud, pokud jim to přinese body. Kdyby si dřívější “vyvrhelové” nedali pozor, snadno by byli zneužití. Neznamená to ale, že by s prosazováním úzdravy měli přestat. Jak jsi k tomu vyvolený, tak musíš.

Svoboda víry a vyznání

7.1.2022

V této době si připomínáme výročí Charty 77, která vnikla jako reakce na nesvobodu v době socialismu. Je u nás dnes svoboda víry a vyznání, jak zaručuje Listina práv a svobod a ke které se i dnes Česká republika hlásí?
Někteří lidé VĚŘÍ v Covid a vakcíny. Jiní věří, že covid není to, za co je vydávaný, a nevěří vakcínám.
Mají obě skupiny stejná práva? Můžou věřit tomu SVÉMU za stejných podmínek?

Odpovědnost za šťastný život

31.12.2021

Jakkoliv jsme systémově zapleteni a do určité míry tím osudově podmíněni, za svůj spokojený život máme odpovědnost my sami. Být šťastný vyžaduje odvahu a je to rozhodnutí každého jednoho na osobnostní úrovni.

Země je placatá a je středem vesmíru

26.12.2021

Země je placatá a je středem vesmíru a kdo s tím nesouhlasí, ohrožuje celou společnost a bude upálený. Všechny vědecké i společenské autority doby to věděly. Jen někteří tvrdili něco jiného -kacíři.
Na vír pomáhá jen očkování. Všechny vědecké i společenské autority doby to vědí. Jen někteří tvrdí něco jiného -kacíři.

Vánoce

24.12.2021

Vír ani o vánocích nezastavíš, i kdyby sis nechal/a dát 10 dávek očkování a 50 roušek. Co by se stalo s “ekologií”, inflací a energetikou krizí atd., kdyby polovina lidstva vymřela na nějakou nemoc? Kdo chce jít, toho osud vede, kdo nechce, toho vleče.

Zlo

22.12.2021

Zlo se šíří snadněji než dobro. Je to proto, že ZLO je živeno pozicí OBĚTI. Ta je spojena s křivdou vždy jednotlivého člověka, později skupiny, případně národa. Většina lidí žije v pozici oběti, proto se ZLO “vítězí”. Spokojený člověk přeje všem a vědomě neubližuje.

Jak to?

20.12.2021

Počet nakažených klesá i když jsme nezavřeli jako v Rakousku, očkováním se “tečka” za vírem neudělala. Zase je nový “nebezpečný” virus, ale asi na něj funguje něco jiného, ale nevíme. Nová vláda chce nově k víru, ale ti vyhlašovatelé pravd, co se nepotvrdily, se bouří. Jak to? Copak si opravdu nevšimli, že jsou tu ještě jiní odborníci s odlišným pohledem na řešení? Že by šlo zase jen o mocenské ambice nebo případně peníze?

Úkol dítěte

15.12.2021

Každé dítě má v rodinném systému jiný úkol. Mimo jiné to vyplývá z pořadí sourozenců. Důležité je ho najít a mít odvahu žít vlastní život.

Závislost na Covidu

14.12.2021

Stejně jako dlouhodobým užíváním drog nebo alkoholu vzniká závislost, stejně tak dlouhodobým užíváním covidového tématu může vzniknout závislost, která podobně jako u drog může působit rozkladně na osobnost “konzumenta” a i na jeho okolí. Jedním ze znaků závislosti je to, že “bez toho” nemůžeš být a že se téma vír stane nejdůležitějším životním programem, a to i na úkor rodičovství a partnerství. Na závislosti pomáhá přísná abstinence!

Policie povolila hru K.ČAPKA: Bílá nemoc

9.12.2021

“Policejní ředitelství v Praze povolilo provozování Bílé nemoci 19.ledna 1937. Generální zkouška proběhla 28.ledna. Ještě 4 hodiny před začátkem nebylo jasné, jestli se premiéra uskuteční.” … aby se Hitler nezlobil… a stejně to nebylo nic platné.

Na dotaz redaktora pracovníkovi “Doktorů bez hranic” jestli je v současném Afghanistánu kovidový problém jako u nás, odpověděl, že to vůbec není téma, očkování neexistuje, nemají co jíst.

Tak o co tu vlastně jde?

Houpačka – nic nového

7.12.2021

Zastánci správného směru se diví, proč u lidí jiného názoru roste agresivita. Například při demonstracích proti opatřeních na vír. Jako by nevěděli, že tu “divnou” agresi způsobili oni svou agresí- akce a reakce. Pozor, ale oni to vědí a agresi “jiných” využijí jako argument pro použití ještě větší agrese a následně k přijetí nutných opatření. Bylo to u nás v době protektorátu, za komunistů, vidíme to v Bělorusku a i všude jinde ve světě. Osvědčený model.

Myslí na sebe

3.12.2021

Když si rodiče půjčí peníze na dárky pro děti, nemyslí ve skutečnosti na děti, ale jen na sebe. Děti jsou tak v rodičovské ambici zneužité. Nakonec za dluhy rodičů zaplatí přímo nebo nepřímo stejně ony. Když si politici rozhodnou o dluhu státu, aby… zaplatí za to zase budoucí děti.

V zajetí dětských představ

30.11.2021

Život a prožívání dítěte se odehrává v lineární kauzalitě, podmíněnosti -tj. stalo se -nestalo. V dětské naivitě “nic neví” a bere, co se mu říká. Dospělý člověk je s to vidět svůj příběh v kontextu a jednotlivé životní události v souvislostech. Dokud si nepřipustíme, že “všechno může být jinak”, zůstáváme v loajalitě, v dětské slepé lásce, navždy dětmi.

Indoktrinace

29.11.2021

Několik jedinců si myslelo, nebo si vymyslelo, že Židé jsou příčinou všeho zlého a že jsou lidi nadřazení a podřízení, případně přebyteční. Udělali motivační kampaň, až to prakticky celý německý národ přijal. Kdo to nepřijal, spadl do skupiny přebytečných lidí.

Otroci a otrokáři

28.11.2021

Jedním z důvodů, proč v roce 1968 Československo obsadily vojska Varšavské smlouvy (hlavně Sovětského svazu) bylo to, že českoslovenští generálové se začali bouřit proti sovětské doktríně, v níž se počítalo s tím, že po napadení Západu bude prostor střední Evropy zničen jadernými zbraněmi – v zájmu “většího dobra”. Byl to výraz absolutního pohrdání vazalskými státy- “otroky”. Stejně tak Hitler v zájmu své “velké vize” zneužil vlastní a zotročil a zavraždil miliony lidí. I dnes, v zájmu “ušlechtilé ideje”, se tento proces děje. Typické pro takový projekt je to, že “odpůrci” jsou stigmatizování a “národ” má hluboké přesvědčení o správnosti, které ale za relativně krátký čas ukáže jako katastrofa.

Když TO nefunguje

25.11.2021

Když dítě neúnosně “zlobí”, i když to nezabírá, rodiče i přesto často jednají stále stejným způsobem. Ve skutečnosti je to signál, že je potřeba udělat něco jiného. Základní poučka zní: “Dělej méně to, co nefunguje”. Jiného je podívat se na vlastní vliv na chování dítěte. Když rodiče trvají na tom, že “rozbité” je dítě, jen zalévají symptom.
V situaci, kdy se stále vrací obtíže s vírem a politici dělají stále tytéž věci, které evidentně nefungují, je zřejmé, že jen zalévají symptom, místo toho, aby po příkladu rodičů, kterým jde opravdu o řešení potíží s dítětem, také přijali svou odpovědnost a vinu.

Trvalý růst

21.11.2021

Systémová nerovnováha ve společnosti se jako symptom prezentuje v konceptu “trvalého růstu”, později v “trvalé udržitelnosti”. Nic není trvalé, ne to trvalý růst”. Je začátek a konec. Život a smrt.

Konstrukce jistoty

20.11.2021

Když dítě od samého narození dostává (nebo si bere) od rodičů, co potřebuje (vnímavou přítomnost, péči a přiměřenou míru frustrace), snáze se mu žije v přítomnosti. V opačném případě žije spíše v minulosti a budoucnosti v marné snaze opatřit si pocit bezpečí. Pak vše, co přichází z vnějšku nebo z vnitřku a co mu jeho projekt boří, představuje smrtelné ohrožení. Řešení není zvýšit úsilí, ale podívat se a přijmout to, čemu se chce vyhnout, co ze svého systému odmítá a s čím nesouhlasí.

Skryto pod hladinou

18.11.2021

Víme, že kudy plují ledovce, je převážně odvislé od toho, co se děje pod hladinou. Mělo by nás zajímat, co se děje pod hladinou kovidovce a nebo tam žádné zájmové směry nejsou a všechno je v rovnováze? Pak proč ne a ne není konec ani v zemích, kde jsou prakticky všichni několikrát naočkovaní?

Společenské problémy -společenské symptomy

17.11.2021

Nerovnováha ve společenských systémech se projevuje ve společenských symptomech. Tato nerovnováha vniká na základě individuálních zájmů těch, kdo mají moc. V rámci svých zájmů odmítají svou odpovědnost, lžou, podvádějí a jsou ochotni perzekuovat nebo zabíjet vlastní lidi. Není to žádná novinka současné doby – viz interpretace dějin. A protože nedošlo k:”Beru si svůj díl odpovědnosti a co je tvé nechám tobě”, tak se podle hesla:” Co je vylučováno ze systému, musí se opakovat”, tak se společenské symptomy předávají po generace se všemi revolucemi, represemi, válkami a bolestí. Kdo si představí politika, který řekne: “Lhal jsem vám, na váš úkor jsem získal pro sebe, nezáleží mi na vás, jen já, protože…”

Zatím

15.11.2021

Výsledkem sametové “revoluce” je to, co máme teď. Zatím to vypadá, že jsme si polepšili. Ale už mocní nedodržují zákony(potvrdil ústavní soud!), jiné názory jsou potlačovány, ne-li dehonestovány, do zahraničí může cestovat jen vyvolený, už zase máme “třídního” nepřítele…

Hrdinství to není

14.11.2021

Když ti chce medvěd (nebo cizí tlupa) sežrat tvé děti a zabrat tvou jeskyni, nezbývá ti nic jiného, než se mu postavit, když nemáš jít kam. Pak se uvidí.

Proti nebo “a” – vylučování ze systému má žávažné následky na celý systém

14.11.2021

Židi proti Nežidů, Nežidi proti Židům, očkovaní proti neočkovaným, neočkovaní proti očkovaným, komunisti proti nekomunistům…
Židi a Nežidi. očkovaní a neočkovaní…

Pro všechny stejně

13.11.2021

Když se něčemu/někomu věnuje větší pozornost než tomu ostatnímu, vzniká nerovnováha. Když zaléváš symptom, tak roste, stejně jako rostou “čísla nakažených”, když se preferuje vír před ostatními nemocemi. Systém má ale tendenci k rovnováze, tak musí produkovat další potíže/symptomy, aby původní zdroj nerovnováhy -tj. něčemu věnuji víc než ostatnímu, skončil. Krize, války, úrazy, školní potíže atd.

Být šťastný vyžaduje odvahu!

11.11.2021

Jsou učitelé šťastní, když rozdělují děti podle víru? Nebyli by učitelé šťastnější, kdyby jen učili? Jsou šťastní hospodští při lustrování lidí? Jsi šťastný s rouškou? Budeš šťastnější, když neumřeš na virus ale na stres? Jsi šťastnější, když každý den a celý den slyšíš, kolik je lidí nakažených? Jsi šťastný, když víš, že se budeš muset znova očkovat, protože vakcína na novou variantu zas tolik nefunguje?

Maminko, co jsem ti to udělal…

8.11.2021

zlobím se na tebe za:
byl jsem na tebe drzej
nenáviděl jsem tě, protože jsi preferovala bratra
měl jsem na tebe vztek, protože jsem si musel vzít čepici
poslala jsi mě na tábor
že sis přivedla cizího chlapa místo táty
že jsme museli bydlet s dědou
atd. – každý, jak potřebuje!

Jen socialismus?

7.11.2021

Eugen Ruge: V čase ubývajícího světla: “Něco tak debilního, ba kriminálního. Ano, to je nejvýstižnější formulace celé té bídy. Bezpráví se tu povýšilo na spravedlnost a ve jménu spravedlivé věci bylo dovoleno vše: ten takzvaný socialismus byl vybudován na naprosté potupě a na kostech milionu nevinných. A symbolem toho všeho se stala stranická hymna, kterou spatlal dohromady trapný básník: Strana, jedině strana, ta vždycky pravdu má.”
Byly u nás doby, kdy odborníci zakazovali ženám kojit, protože to prý není zdravé. Pak řekli, že se spletli a bylo! Byly doby, kdy ženy dostávali od lékařů na těhotenskou nevolnost prášky, po kterých se jim narodily postižené děti.

Plný byt smetí

2.11.2021

Když rodič zaplní svůj byt zlobou na virus, očkováním, školou, politikou… nevidí děti ani partnera, ale vidí jen své ohrožení. Nevidí, že tím ohrožuje především děti a nevidí tak, že je odpovědný za jejich symptomy. Jak jinak mají upozornit rodiče, že potřebují být viděné?

Rádio

28.10.2021

Ještě jsem nepřišel na to, proč mi stále veřejné rádio sděluje počty nakažených vírem. Že by to mělo účinek na ten vir? Asi jo, proč by to jinak dělali za moje peníze?

Proč je tolik civilizačních nemocí?

21.10.2021

Ti, kteří měli umřít na “něco”, jsou příznivými životními podmínkami a civilizovanou medicínou zachráněni pro civilizační nemoci.

Děkuji za manipulaci…ééé… za informaci

19.10.2021

Pokud si pamatuju, nikdy jsem nic neslyšel z rádia o Lotyšsku – až dnes, že uzavírají kvůli viru provozy a výrobny. Říkali, že musí, protože jsou málo očkovaní. To my budeme muset asi taky, když v Lotyšsku! Nemáte tam ještě nějakou takovou důležitou zprávu z Norska, Dánska, Švédska, Jihoafrické Republiky, Venezuely, Peru …? A to všechno v době, kdy minimálně v Evropě mocní dopustili velkou inflaci a kdy chybí plyn na zimu a elektrika. Honem rychle to všechno hodit na virus a držet se toho, jen aby se neprovalilo, že skutečná příčina současných potíží je jinde. Když máš prasklé slepé střevo, nepomůže, když si dáš obklad na koleno. Je to stejné, jako když je mezi partnery konflikt a ti přivedou své dítě na “opravu” do poradny, že “zlobí”.

Většina lidí

18.10.2021

Terry Pratchett: “Většina lidí nevyleze ze světa, který si vytvořili ve své hlavě.”

“Musíme zpřísnit”

15.10.2021

Je iluze myslet si, že zpřísňováním se současná situace vyřeší. Problém není Covid nebo drahá energie. To, co se nyní děje, je důsledek nenasytnosti mocných a hlouposti většiny lidí, kteří vždy znovu a znovu uvěří, že jejich osobní potíže “někdo” vyřeší za ně. Kdo by uvěřil, že když se budeme dost snažit, tak můžeme tu píchlou pneumatiku jednou nafouknout?

Reklama

14.10.2021

“Mučedníci jsou nejlepší reklamou svých idejí !”

Loajalita jako symptom

6.10.2021

Ukázalo se, že osobní svědomí původní rodiny může být jako takové symptomem jedince. Při rodinných konstelacích se pak tato loajalita “staví” jako samostatný zástupce spolu s ostatními zástupci v konstelaci.

Stížnost na partnera

4.10.2021

Nestěžuj si na muže/ženu – partnera. Když ti nevyhovuje, odejdi, přijmi svou odpovědnost ( partner je tebou vybraný). Jinak zatěžuješ děti a “nutíš” je k válce proti “nevyhovujícímu” a k loajalitě k “trpícímu”, i když to tak navenek nemusí vypadat.

Mám volby

28.9.2021

Když zvolím TO/TOHO, kdo mi slíbí pro mě víc, ale je to na úkor toho, co přijde po nás (například dětí), volím a spolupodílím se na nerovnováze v systému se všemi důsledky pro sebe a TO následující. Dá se to připodobnit k tomu, když rodič požaduje od dítěte systémovou loajalitu. Pohyb vpřed se zastaví a takový systém je pak mimo proud života.

Rodinné konstelace 4.-5.9.2021

27.8.2021

Rodinné konstelace se uskuteční v plánovaném termínu s respektem k aktuální situaci. Z provozních důvodů využívejte telefonní kontakt 728 022 618.

Příležitost

25.8.2021

Na konci struktury focusing je prostor pro vděčnost. Máme tak možnost si to každý den připomenout a s pokorou souhlasit s životem, jaký je!

Udělej si vlastní názor podle nás

23.8.2021

Když v roce 1969 probíhaly demonstrace proti okupaci, média informovala o zraněných příslušnících pořádkových sil. Nikdy o zabitých a zraněných demonstrantech. Dnes média neinformují o jiných strategiích v jiných zemích ani o jiných pohledech na řešení Covidu.  Tak byl Sovětský svaz náš přítel, Milada Horáková nepřítel… Nic nového- udělej si názor podle nás!

Voda nepomohla

12.8.2021

Už TO mnohde ve světě “hoří”, voda nepomohla (záplavy), už ani Covid a očkování není, co bylo, i nám už hoří za patama, ale furt se “demokratičtí” mocní nechtějí postavit ZLU, i když máme zkušenost s Hitlerem, Stalinem… PROČ?!

Občan první kategorie

5.8.2021

Jsem občan první kategorie, protože: Nemám strach z víru, šetřím státu peníze, protože nechci vakcínu, respektuji ostatní, kteří se chtějí očkovat a nosit roušky, nepobírám žádné dávky, solidárně přispívám do sociálního a zdravotního systému, nejsem obézní, sportuju, šetřím potravinami, pracuji, přeji všem pevné zdraví a aby se měli dobře…

Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji…VŠECHNO

29.7.2021

K zakrytí systémové nerovnováhy (=k zakrytí vlastní odpovědnosti) nejlépe poslouží neustále měnit pravidla, a to tak dlouho, až se v tom ostatní ztratí a rezignují na to své.

Ještě žáby a sarančata…

25.7.2021

Vítr…Nic. potopa…Nic. Tak ještě žáby a sarančata. Co pohne “egyptským králem”? Snad nebude nutné, aby umřely miliony lidí ve válce? Stejně nikdy nebude mít DOST.

Jiný názor

21.7.2021

Když jsi před rokem 89 například řekl, že v Katyni vraždili Rusové, nebo že nás Rusové a spol. v 68 okupovali, tak tě zavřeli za protirežimní řeči. V Německu (i v Čechách) před 2. válkou přijali protižidovské zákony, a tak všechno, co se dělo, bylo podle zákona a bylo to prezentováno, že je to v celospolečenském zájmu. Totéž s Miladou Horákovou… A tak je zase očkování v celospolečenském zájmu a kdo říká něco jiného, je šiřitel poplašné zprávy a je potřeba ho exemplárně potrestat (už to píšou na internetu a “lid” to podporuje!). Je zřejmé, že systémová rovnováha je zásadně narušena v samém základu, a proto se kontruhují zástupné symptomy/problémy/kauzy, které slouží k zakrytí skutečných individuálních záměrů – viz. Hitler, Stalin, atd. až po dnešek.

Nic nechápou (nebo nechtějí?)

17.7.2021

Když přišel vítr(vír), nikdo nemluvil o viru a nikdo nenutil dobrovolníkům očkování a roušky. Jen co se vítr utišil, už jsou tu zase s tím “nebezpečným vírem” a s konceptem “my vás zachráníme, i když to nechcete nebo nepotřebujete”, ať to bude stát (vás) cokoli. Po nás potopa! Tak tu máme povodně. Další nepřítel, “který se hodí”. Nestojím o ještě větší utrpení, aby konečně přišla změna! Ať odpovědnost má ten, kdo je vinný. Nechávám mu to tímto, jako součást jeho osudu.

Oslava rodičů

12.7.2021

Matku a otce nejvíc oslavíme při focusing tím, že budeme s pokorou reflektovat všechno, co přijde. Je to naše součást. To jsme dostali od rodičů. 

Malé vybočení

8.7.2021

I malé vybočení z řádu má vážné následky.

Každý potřebuje svou dávku utrpení…

30.6.2021

Naše tělo a příroda mají s námi nekonečnou trpělivost, a tak nám dávají signály ve formě symptomů, když nejednáme v souladu s řádem. Když teď k nám dorazilo tornádo (děkujeme za příležitost to uvidět, i když za velkou cenu), roušky a všechna opatření v jedné vteřině ztratily na významu, který jim byl dán. Každý potřebuje svou dávku utrpení na to, aby udělal změnu. Pro někoho je ta dávka smrtelná.