Rodiče, děti a učitelé – Psychohygiena v kontextu výchovně vzdělávacího procesu- III.

Datum konání

19. 10. 2024    
9:00 - 16:00

Místo

SVČ Mozaika Železný Brod, příspěvková organizace
Jiráskovo nábřeží 366, 468 22 Železný Brod, železný Brod

Typ události

Středisko volného času MOZAIKA  Železný Brod Vás zve na seminář pro rodiče a učitele.

Seminář je určený rodičům i učitelů všech stupňů. Jedná se o cyklus volně navazujících interaktivních setkání. Metodou rodinných konstelací se podíváme na aktuální školní problematiku, jak se daří ve škole dětem, jaké školní problémy se dotýkají rodičů a učitelů. I když každý z programů má ústřední téma, bude také prostor pro případné ostatní potřeby učitelů nebo rodičů.

Na tomto semináři bude důraz položený zejména na aktuální problematiku dětí/žáků, rodičů nebo učitelů s cílem odhalit příčinu obtíží a nalézt pro ně uspokojivé řešení. Je volným pokračováním a rozšířením prvního a druhého setkání k danému tématu.

Kde: SVČ Mozaika Železný Brod, příspěvková organizace
Jiráskovo nábřeží 366, 468 22 Železný Brod
Kdy: sobota 19.10. 2024, 9,00 -16,00 hod.
Přihlášení nutné: Tel. 778 494 827778 494 828, email: ddm.zb@seznam.cz

Cena 500,-Kč

V ceně je polední oběd.

Motivace:
Základem psychohygieny je řád. Řád je přinášen tím, kdo je NAD těm, kdo jsou POD. V případě školy nad jsou rodiče a škola a pod jsou žáci. Dokud je pro miminko nejdůležitější matka a dítě zatím nemá jiné nároky/potřeby, má dítě řád v sobě přirozeně jako součást výbavy při narození po určitou dobu. Takže když má hlad, volá, když chce spát, spí, když chce kakat, kaká a čůrá. Když se cítí ohrožené nebo v nepohodě brečí do té doby, než ho matka například pochová. Jak dítě roste, roste k samostatnosti uspokojovat své potřeby samo. V té době roste úloha rodičů v organizování psychohygieny dítěte: kdy má jít spát, jak dlouho bude na počítači, sport, muzika, kultura, jak obstát ve společnosti, co je součástí zdravého životního stylu. Slova ale nepomáhají. Nejvíce můžou rodiče udělat příkladem, a proto je také velké téma psychohygiena rodičů. Pravidla psychohygieny musí mít nastavená také škola: přestávky, skladba předmětů, psychohygiena kolektivu (šikana, drogy, soc. sítě), programy prevence vyhoření pro učitele, spolupráce školy a rodiny.