Modelové konstelace v Maitrei: Uklízím – neuklízím

Modelové konstelace v Maitrei: Uklízím - neuklízím

Datum konání

11. 12. 2017    
18:00 - 20:00

Místo

Typ události

Slovo: V řádu se všem daří. Co je uklizeno nebo neuklizeno, to vnímá každý jinak. Když přijdeš do hotelu, chceš, aby podlaha, koupelna, postel byla čistá? Chceš, aby v obchodě byly rohlíky naházené mezi bramborami a mýdlem? Řád představuje bezpečí, rytmizuje náš život. Příliš tuhý řád ale omezuje. Řád v sobě obsahuje také to, co nazýváme POŘADÍ. A tak můžu mít uklizeno, ale štěstí nikde…

Nejčastější motivací, proč lidi chodí na rodinné konstelace, bývá potřeba prožívat svůj osobní, rodinný život i pracovní život tak, jak si představují. A rodinné konstelaci si vybrali ze všech možností jako tu cestu. Pak si staví osobní konstelace.

Vedle osobních konstelací je možné stavět také modelové konstelace na konkrétní témata, jak je život přináší. Modelové konstelace mají výhodu v tom, že ukazují systémové souvislosti bez osobních- často limitujících souvislostí, a to může následně působit mnohem intenzivněji. Na minimum je eliminovaná skrytá loajalita protagonisty „nezradit“ rodinná tajemství.  Je to „bezpečnější“. Oslovují ale účastníky stejnou silou jako běžné konstelace.

V interaktivní besedě na vypsané téma budou mít účastníci možnost uvidět pestrost příběhů s pojených s daným tématem. Kromě konstelací bude také výklad a komentář k systémovým souvislostem toho, co se v konstelaci odehraje. To obvykle mívá pro řadu účastníků zásadní význam pro pochopení vlastních zapletení.

Například bude model:
Manželka mi nadává, že všude drobím
Mám pocit, že furt musím po někom uklízet
Otec křičí na děti, když si hned neuklidí věci.
Když jsme odjeli s manželem na dovolenou, matka mi uklidila ve skříni s tím, že se na to nemohla dívat, a abych nedělala ostudu.
Moje dítě je hrozný bordelář. Jak mu to odpadne od ruky, už TO nevidí
Dohadujeme se s O/M, co je uklizeno. Mně to stačí a on/ona mě kritizuje
Nesnáším, když mi manželka uklidí na stole, když tam mám rozložené papíry.

Nápady účastníků jsou vítány. V rámci semináře bude prostor pro jednu osobní konstelaci na vypsané téma.

Je dobré, když účastníci mají zkušenost s procesem rodinných konstelací. Důležitější ale je být otevřený nahlédnout, co je „ZA“.

Cena: 300,-Kč, platba na místě.

Informace a kontakt: Igor Pavelčák; tel.: 7282022618;  www.poradna-rodina.org

 

 

Další termíny rodinných konstelací:

Co jsou rodinné konstelace

Bez ohledu na to, co děláme, kdo jsme nebo kde žijeme, všichni máme něco společného – narodili jsme se z mámy a táty stejně jako oni. Patříme do určité rodiny. Rodina je systém, který má vliv na to, jak se díváme na svět, jak cítíme, jak myslíme a jednáme. Ovlivňuje kvalitu našich vztahů, zdraví, života. […]